Partners

30minút

7. hodina

10 minút

Národný projekt: Podpora pomáhajúcich profesií 3 (POP3)

Vitajte na EduPage

Školský rok 2023/2024

Školské vyučovanie začína 04.09.2023 (pondelok)

Novinky

• Dňa 22.4.2024 sa naši žiaci zúčastnili v kine Junior na divadelnom predstavení. Tradičný britský príbeh v anglickom jazyku o chudobnej sirote Dickovi, ktorý sa aj vďaka svojej kamarátke mačke stane starostom Londýna sa nám veľmi páčil. Rodičovské združenie naše kultúrne podujatie podporilo. Ďakujeme 😊

• Žiaci šiesteho ročníka sa na chvíľu vrátili v čase a zaspomínali si na obdobie v materskej škole. Tentokrát ju však navštívili v pozícii zdatných školákov, ktorí hravo prečítajú najrôznejšie rozprávky našim najmenším. Škôlkari pozorne počúvali a s radosťou sa podelili o zážitok z prečítaného. Zvedavo si obzerali knižné ilustrácie, pomenovali jednotlivé rozprávkové postavy a sami si prelistovali nové knihy, ktoré sme získali v rámci rozvojového projektu ,,Čítame pre radosť " od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu.

• Naši škôlkari sa zapojili do súťaže Vesmír očami detí 🪐🌞🌜✨ a práca Teuška bola v okresnom kole úspešná. V kategórii materských škôl obsadil Teo Pňaček 9. miesto v okrese. Celkovo v okresnom kole vybrali 10 prác a Teuškova bola medzi nimi. Gratulujeme 😉👌👍 Úspešné práce sú vystavené v priestoroch Tekovskej hvezdárne v Leviciach od 16.4. - 26.4.2024

• 18. apríl sa niesol v znamení Dňa narcisov. Naša škola sa opäť zapojila do jedinečnej verejno - prospešnej zbierky Ligy proti rakovine. Pripnutím žltého narcisu každý vyjadril spolupatričnosť a podporu všetkým, ktorí čelia zákernej rakovine.

• Dňa 16.4.2024 sa na našej škole konal Zápis detí do 1. ročníka na školský rok 2024/2025. Predškolákov čakali úlohy a hry, ktorými pani učiteľky zisťovali ich pripravenosť do školy. Za odmenu si odniesli pamätný list a milé darčeky. Tešíme sa na Vás v septembri !

• Martin Čulen (* 31. máj 1823, Brodské – † 24. január 1894, Čaka) bol slovenský pedagóg, matematik, spoluzakladateľ Matice slovenskej. Finálnu etapu svojho života zavŕšil práve v Čake, kde je na jeho počesť postavená pamätná busta hneď vedľa rímskokatolíckej fary. Matica slovenská v spoluúčasti s obcou Čaka pripravila celonárodnú spomienku pri príležitosti 130. výročia jeho úmrtia. Konala sa v dňoch 12. – 14. apríla 2024. V piatok sa uskutočnila odborná prednáška prioritne vyhradená pre mládež a zúčastnili sa jej nielen naši žiaci, ale aj žiaci z okolitých škôl. Sobota sa niesla v odborno-umeleckom duchu. Udalosť bola otvorená verejnosti prístupnou vedeckou konferenciou o živote a pôsobení Martina Čulena, ktorú viedli matiční vedci. Následne vystúpili žiaci našej základnej i materskej školy. Pripravili si tanečné aj hudobné čísla, ba dokonca predviedli i krátke tematické predstavenie z ľudového prostredia. Nezaháľali ani naši najmenší, ktorí sa hrdo a odvážne postavili pred zaplnené publikum a očarili tancom a spevom s národnou tematikou. Nechýbalo ani recitačné pásmo priamo z pera Martina Čulena. V nedeľu slávnosť vrcholila svätou omšou a vypočuť ste si mohli aj sólistu Gustáva Beláčeka. Na záver podujatia sa prítomní presunuli k pietnemu miestu M. Čulena, kde mu vzdali hold. Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Ing. Branislav Becík, PhD. a Mons. František Rábek poctili dôležitosť pripomínania si významných slovenských osobností odhalením pamätného kameňa.

• Milí rodičia budúcich prvákov, zápis žiakov do 1. ročníka ZŠ pre školský rok 2024/2025 sa bude konať dňa 16. apríla 2024 o13:00 hod. v priestoroch ZŠ na 1. poschodí.

Postup prijímacieho konania:

1. Zákonný zástupca podá základnej škole v listinnej podobe alebo elektronicky vyplnenú prihlášku, ku ktorej v prípade potreby priloží požadované prílohy.

2. V deň konania zápisu je žiadúca osobná účasť zákonného zástupcu a dieťaťa.

3. Riaditeľ školy rozhodne o prijatí dieťaťa na vzdelávanie v základnej škole do 15. júna príslušného kalendárneho roka a doručí vydané rozhodnutie zákonným zástupcom.

Novinky

• Základná škola s materskou školou ,Čaka č. 364